Logo - cesty, cestování a cestopisyVolání dálek - Cesty - cestování - cestopisy  
 
 
Pro návrat na hlaní stránku klikněte ne tento odkaz:

Pokud byste mi chtěli poslat zprávu, máte k dispozici adresuSpřátelené stránky:
Na této stánce uvádím odkazy na další zajímavé stránky s tématikou cesty, cestování a cestopisy, které určitě budou zajímat nejednoho cestovatele.

Zásuvky, elektrické napětí a frekvence

Zásuvky Pro cestovalete velmi užitečná stránka - najdete zde přehled zásuvek, které se používají v jednotlivých zemích světa. Tato stránka vám pomůže koupit si vhodnou redukci.
Obdoba v angličtině na stránce přehled zásuvek na Wikipedii.

Napětí a frekvence v různých zemích světa Cestovatele určitě budou zajímat i napětí a frekvence elekrorozvodných soustav v jednotlivých zemích světa (v angličtině).
Očkování na cesty

Očkování Pro cestovalete opět velmi užitečná stránka - na této stránce najdete, jaká jsou povinná nebo doporučená očkování pro jednotlivé země, které chcete v rámci sve dovolené navštívit. (Vpravo nahoře na stránce zvolte destinaci, o kterou se zajímáte.)Informace o zemích na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR

Najdete zde aktuální doporučení a varování, Desatero na cesty, instruktážní film Krizové situace v zahraničí, celní předpisy, encyklopedie zemí světa a mnoho dalších informací.

SYSTÉM DROZD - Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Dobrovolná registrace občanů ČR při cestách do zahraničí. Poskytnuté informace umožní poskytnutí rychlé pomoci občanům v nouzi v případě přírodních katastrof i sociálních nepokojů. Systém umožňuje rozesílání hromadných e-mailů a SMS všem zaregistrovaným osobám, které se v daném cizím státě nacházejí, a tím jim poskytovat důležité informace nebo je včas varovat před hrozícím nebezpečím.


Mapový server Masarykovy koleje ČVUT

Neoficiální sbírka map ze všech koutů světa v digitální formě.


Cestopis z Indie

"Po Indii jsem cestoval od 26.11.2004 do 15.3.2005, není to dlouhá doba, ale snad poprvé jsem poctivě psal deník, který jsem se rozhodl, spolu s fotkami, zveřejnit." Tak charakterizuje svůj cestopis z Indie Martin Čáslavský alias Slimák.


Rady na cestu

Praktické rady na cestu, zkušenosti cestovatelů z mnoha míst světa. Informace na dovolenou v jednotlivých zemích, regionech a letoviscích. I vy sem můžete napsat své zkušenosti!


Dovolená a cestování na Tenerife - Kanárské ostrovy

Dovolená na Tenerife Kanárské ostrovy On-line cestovní průvodce po Tenerife se spoustou fotograií a obrázků.
Už několik let žijeme na severu ostrova Tenerife. Rozhodli jsme se udělat informační stránku o tomto nádherném ostrově. Chceme vám ukázat kde jsou na Tenerife nejlepší pláže a kde leží překrásné přírodní bazéy, které vytvořila sama příroda. Jako turisti budete sami jen stěží hledat nejpohodlnější a nejkrásnější cestu. Poradíme vám, kudy můžete jít jen pěšky a kde je lépe použít auto nebo taxi.


INDIE - cestopis Tomáše Louna

Cestopis z třítýdenní cesty po Indii. Agra, Taj Mahal, Varanasi, Kalkata, trek v pohoří Singalila, Darjeeling, Monastic, trek v Sikkimu: Pelling - Yuksam - Tashiding, Namchi, pláže Goa a Jaipur